Huikealla paikalla rantanäkymällä ja silti aivan keskustan lieppeiltä! Tontin ja vesistön väliin jää vain reilu 80 metriä kaupungin omistamaa kaunista puistoaluetta ja sen takana siintääkin Suonenjoen läpi kulkeva joki ja siitä aukeava Suontien selkä. Selkä kuuluukin osaksi Paasveden vesistöä, josta on pääsy myös muun muassa Kuvansi järvelle.
Palvelut on lähellä ja etäisyydet tykätyille rantavirike paikoille ovat maltilliset. Myös kouluun on helppo ja turvallinen kävelymatka ja tällä kaupungin alueella on lisäksi oma päiväkoti.
Itse tontille saat rakentaa ympärivuotiseen asumiseen tarkoitetun rakennuksen ja rakennusoikeutta onkin todella reilusti, eli 349,5k-m2. Kerroksia saat tehdä makusi mukaan, joko yksi tai kaksi. Melkoisen talon upeine näkymineen ja talousrakennuksineen tämä tontti siis mahdollistaa!
Sähkö ja kunnallistekniikka kulkee ihan tontin rajalla, mikä näyttäytyy rakentamista suunnittelijalle todella isona plussana! Lisäksi Länsi-Lounas ilmansuunta on kohdillaan, joten auringon paisteesta saa tällä tontilla nauttia melkein koko päivän ajan!
Vastaavia tontteja on todella harvoin tarjolla! Alue on erittäin tykätty varsinkin lapsiperheiden keskuudessa ja hyvin pitkälti sen vuoksi rakentamattomia tontteja on minimaalisesti! Liekkö tällä alueella enää ollenkaan vapaana! Käytä aidosti hyvä tilaisuus hankkia tontti, jollaista ei välttämättä tule vuosikymmeniin tästä kaupungista!
Lundberg Lari
Kiinteistönvälittäjä, LKV, yrittäjä
0504090900
lari.lundberg@savonlkv.fi
Pohjois-Savo
Pirnankatu 4
78200 Varkaus
Etelä-Savo
Porrassalmenkatu 21 B (3. krs)
50100 Mikkeli
Ma-To 9.30-16.30
Pe 10.00-15.00